OSLAVA 120 LET SDH VE KŘENKU

V sobotu 27.6.2009 se uskutečnila oslava 120 let od založení Sboru dobrovolných hasičů.

Oslava začala slavnostním průvodem. U pomníku padlých byl za zvuku písně „Čechy krásné, Čechy mé“ položen věnec a následně průvod došel obcí na hřiště, kde byl zakončen vystoupením mažoretek, které šly v jeho čele. Po slavnostním zahájení starostou sboru a současně i starostou obce Jaroslavem Novákem, následovala soutěž v požárním útoku mužů a žen, která probíhala celé odpoledne.
Před vyhlášením výsledků byl předveden požární útok za pomoci historické stříkačky tažené koňmi a v dobových uniformách členy místní SDH. Poté následovala ukázka požárního útoku nejmenších křeneckých hasičů.
Po vyhlášení výsledků a předání cen pro nejúspěšnější družstva byla večer taneční zábava pod širým nebem. Plný parket neodradila ani dešťová přeháňka a celý den i večer se plně vydařil.
V požárním útoku mužů zvítězili Konětopy před Lhotou a Křenkem, v ženách zvítězily Záryby „A“, druhý Skorkov a třetí Želízy.
V součtu obou časů zvítězil u mužů Křenek a u žen Záryby „A“.

Vytvořeno: 30. 10. 2017
Poslední aktualizace: 30. 10. 2017 11:34